Projekt s názvom Defibrilátor pre obyvateľov obce Krasňany bol realizovaný s finančnou podporou Nadácie Pontis z Nadačného fondu Mobis.

Logo Nadacia Pontis SK

Celkové výdavky na projekt:  2496,00 €
Výška grantu:  1900,00 €
Spoluúčasť obce:  596,00 €
Realizácia projektu:  09/2023
Zmluva súvisiaca s projektom:  39/2023

Prenosný plnoautomatický AED defibrilátor je umiestnený na budove Obecného úradu v Krasňanoch č. 22 pri vchode. K dispozícií na poskytnutie prvej pomoci je 24 hodín denne. Použitie defibrilátora je jednoduché, prístroj sám naviguje, ako sa má pri záchrane postupovať. Zároveň je potrebné zavolať aj na tiesňovú linku 112 alebo záchrannú službu 155.

AED je prenosný prístroj, určený pre použitie pri laickej aj odbornej prvej pomoci. Prístroj má jednoduché používanie. Všetko je riadené pokynmi. Prístroj podáva jasné hlasové povely v slovenskom jazyku. Stačí, ak pacientovi priložíte na hrudník defibrilačné elektródy. Sám analyzuje pacientov stav a v prípade potreby použije elektrický výboj. Zrozumiteľné a jednoduché pokyny vydávané prístrojom Vám umožnia použiť ho rýchlo a účinne.

Defibrilátor nesmie byť použitý u pacientov, ktoré sú pri vedomí alebo sami dýchajú.