2. ročník Memoriálu Adama Krajčíka a pálenie jánskej vatry - 28.6.2014
Štvrtok, 03 Júl 2014 20:34
P1120196Posledná júnová sobota patrila v našej obci futbalu, zábave a vatre. Po druhý krát sa konal futbalový turnaj Memoriál Adama Krajčíka spojený s pálením jánskej vatry. Pozvanie na turnaj prijali futbalové družstvá dospelých skupiny A Varín a Nezbudská Lúčka.

Výsledky zápasov:
Krasňany - Varín   3 : 1
Krasňany - Nezbudská Lúčka   1 : 2
Varín Nezbudská Lúčka   0 : 2

Víťazný pohár si odnieslo futbalové družstvo Nezbudská Lúčka, druhé miesto obsadili domáci a tretí skončil Varín.
Exhibičný zápas starých pánov Terchová - Krasňany skončil 2 : 1. Zápas komentoval p. Karol Polák.
Na svoje si prišli nielen priaznivci futbalu. Pre deti bol pripravený kolotoč a nafukovací hrad. Večer sa o dobrú zábavu postaral Stano Vitáloš a neskôr skupina Traky.
Tradíciou v našej obci je aj pálenie jánskej vatry. O tú sa postarali naši turisti - KST Fatran Krasňany. Po zotmení vatru zapálil p. Marián Hliník. Ako býva jeho dobrým zvykom, nezabudol ani na vtipnú "chvíľku poézie" pre samotným zapálením.
Na tomto celodennom podujatí nechýbal hovädzí a držkový guláš, pečené špeciality a občerstvenie. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a zabezpečovaní podujatia.
Podujatie podporil Nadačný fond Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis. Ďakujeme.

Fotogaléria z podujatia