Fotogaléria OK
Obecná knižnica v roku 2019
Utorok, 09 Apríl 2019 10:30
Jar - leto
Veľká noc a s ňou spojené zvyky - Morena, Rapoty a tvorivé dielne boli hlavnou náplňou aktivít detí. Zhotovili veľkonočné pozdravy aj pre seniorov.
Pozdravy ku Dňu matiek, drobné darčeky a čítanie boli zamerané na citovú výchovu v rodine. Deti si pripomenuli 100. výročie úmrtia M. R. Štefánika zhotovením nástenky a čítaním o jeho živote. Výročia slovenských spisovateľov, ich tvorba, čítanie a rozhovor priniesli výsledky vo zvýšení ich znalostí k daným témam.
Na obecnú akciu "Tradičné remeselné trhy" pripravili starší čitatelia rôzne estetické predmety. Rozlúčka s predškolákmi bola zavŕšením celoročnej aktívnej spolupráce. Deti dokázali, že sú do školy dobre pripravené a teraz sa tešia na prázdniny. Spevácka skupina Krasňanka sa zúčastnila krátkym vystúpením na Jánskych ohňoch.

Marec mesiac knihy
Počas tohto mesiaca sa záujem o knihy a návštevy knižnice zvyšuje viac ako po iné časti roka.
Zamerali sme sa na nasledovné aktivity: deň otvorených dverí; rozprávkové odpoludnia; deň ľudovej rozprávky - čítanie rozprávok Pavla Dobšinského; spoločný zápis žiakov 1. ročníka ZŠ; večer s Andersenom, anketa "Čo rád čítam, Aké knihy mám doma"; tvorivé dielne - príprava veľkonočných pozdravov, pozdrav 90-ročnému jubilantovi, zdobenie veľkonočných kraslíc, jarná aranžmá.
Zima
Zimné obdobie s dobrou nádielkou snehu sa vyznačovalo zvýšenou aktivitou detí  pri rozhovore o zimných športoch, výberom literatúty s touto tématikou, čo následne i vyjadrili. Fašiangovú náladu sme využili na objasnenie ľudových zvykov z rôznych oblastí Slovenska. Obľúbenou hrou na školu si deti zopakovali poznatky  o spisovateľoch a ich dielach.

Posledná úprava Štvrtok, 19 September 2019 09:42
 
Obecná knižnica v roku 2018
Utorok, 03 Apríl 2018 11:48
Vianoce
Advent a príprava na Vianoce boli radostným očakávaním najkrajších sviatkov roka. Tradičnú výstavku pripravili mladší i starší čitatelia, ktorí zhotovili z prírodných materiálov rôzne ozdoby, adventné vence, medovníčky, pozdravy a drobné darčeky pre svojich najbližších. Ďakujeme najmä p. Janke Novotnej, p. Božene Brezovskej a p. Lýdii Cigánikovej za estetické vianočné ozdoby. Z obecnej knižnice je krátky vstup aj v dokumentárnom filme Krasňany, kde účinkujú ženy zo speváckej skupiny Krasňanka.
Posledná úprava Štvrtok, 24 Január 2019 09:25
Ďalšie informácie...
 
Obecná knižnica v roku 2017
Utorok, 04 Apríl 2017 08:21
Advent a vianoce
Advent a očakávanie Vianoc bolo poznačené zvýšenou aktivitou čitateľov v príprave vianočnej výstavky v knižnici. O výstavu bol veľký záujem. Následne bola výstava inštalovaná v družobnej obci Strumień v Poľsku s názvom Vianoce v Krasňanoch. Deti i ženy z obce pripravovali vianočné pozdravy, adventné vence, ozdoby na stromček, medovníčky a rôzne vianočné aranžmá. Deti čítali vianočné príbehy, recitovali koledy a rozprávali o vianočných zvykoch. Mnohí čitatelia sa zúčastnili jasličkovej pobožnosti. Ďakujeme p. Margite Amentovej, p. Lýdii Trnkovej a p. Irene Tichej za estetické vianočné ozdoby a taktiež ženám za vyšívané obrusy s vianočnými motívmi.
Posledná úprava Utorok, 23 Január 2018 13:26
Ďalšie informácie...
 
Obecná knižnica v roku 2016
Zima
Obdobie pred Vianocami sa nieslo v znamení radostného očakávania najkrajších sviatkov roka. Deti pomáhali pri príprave ozdôb, vianočných pozdravov, adventných vencov na vianočnú výstavku, ktorej sa zúčastnili deti i dospelí. Najmladší návštevníci knižnice milo prekvapili peknými koledami. Vďaka patrí aktívnym ženám p. Ľ. Melovej, B. Trnkovej, B. Brezovskej a Z. Vráblovej, ktoré prispeli na výstavku vkusnými ozdobami a perníčkami. Ing. R. Repčíkovi ďakujeme za knihy na doplnenie fondu našej knižnicie. Tohtoročná zima bola inšpiráciou aj na zhotovenie snehuliakov z rôznych materiálov.
Ďalšie informácie...
 
Obecná knižnica v roku 2015
Utorok, 24 Február 2015 10:48
Zima
Od Adventu do Troch kráľov bolo témou aktivít mladších i starších čitateľov v obecnej knižnici. V tvorivých dielňach pripravovali adventné vence, vianočné ozdoby, dekorácie, pozdravy a bábky Troch kráľov. Čítali vianočné príbehy, rozprávali sa o vianočných zvykoch a naučili sa rôzne vinše. Z Klubu dôchodcov zakúpili pre deti knihy s vianočnou tématikou. Pohoda a sviatočná nálada sprevádzala tieto jednotlivé podujatia.
Posledná úprava Nedeľa, 31 Január 2016 20:30
Ďalšie informácie...
 
« ZačiatokPredch12ĎalejKoniec »

Stránka 1 z 2

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!