Krajina a architektúra - súťaž pre žiakov 8. a 9. ročníkov ZŠ
Pondelok, 11 September 2017 16:38
MAS_Krajina_a_architektura_2017_mV rámci schváleného projektu s názvom Stavajme a gazdujme s citom (Program obnovy dediny) vyhlasuje OZ „Partnerstvo pre MAS Terchovská dolina“ spolu so Združením obcí Mikroregión Terchovská dolina súťaž určenú pre žiakov 8. a 9. ročníkov základných škôl. Súťaž je zameraná na vytvorenie krátkeho projektu vyzdvihujúceho hodnoty vidieckej krajiny v obciach mikroregiónu.
Cieľom súťaže je dať mladým ľuďom priestor zamyslieť sa nad hodnotami vidieckej krajiny, súčasnou a tradičnou architektúrou, miestnym rázom a identitou a vytvorením krátkeho projektu pútavo prezentovať svoje myšlienky, postoje či návrhy.
Súťaž bude prebiehať od: 6.septembra 2017 do 6.októbra 2017.
Projekt musí pozostávať z textovej a grafickej časti a spracovaný môže byť ľubovoľným spôsobom, ktorý si vyberie každý sám vo forme powerpointovej prezentácie, videa, koláže, výkresu, príbehu, eseje alebo inak, fantázii nekladieme žiadne medze. Témy práce sú vopred zadefinované a zamerané na obce územie obcí Belá, Dolná Tižina, Gbeľany, Kotrčiná Lúčka, Krasňany, Lutiše, Lysica, Mojš, Nededza, Nezbudská Lúčka, Stráňavy, Stráža, Strečno, Teplička nad Váhom, Terchová, Varín, Zázrivá.