Pozvánka na výstavu historických vozidiel
Pondelok, 12 Jún 2017 21:02
plagat_m
Obec Krasňany a Klub historických vozidiel Žilina
Vás srdečne pozývajú na 6. ročník výstavy historických vozidiel,

ktorá sa uskutoční v sobotu 15.07.2017 od 9:00 do 15:30 hod. na nádvorí kaštieľa Krasňany.

Charakter podujatia: Jednodňová propagačná výstava historických motocyklov a automobilov, ale aj iných zaujímavých vozidiel, prototypov, športových vozidiel .
Výstava je spojená s vystúpením bratislavskej swingovej kapely Zuzany Haasovej. To všetko v priestoroch historického kaštieľa so záhradou http://kastielkrasnany.sk/

Ak prídete so svojim hist. vozidlom, ste hosťami obce Krasňany a Klubu Historických Vozidiel Žilina, preto vložné posádky vozidiel neplatia. Naopak, dostanete od nás guláš a pivo zadarmo. Okrem toho Vás počas výstavy odvezieme našim autobusom na výlet k rieke Váh, odkiaľ prejdete peši cez miestnu lavičku, vystúpite do podhradia hradu Strečno, kde sa v oživenej stredovekej dedine Paseka s odborným lektorom a ukážkou remesiel oboznámite so životom v stredovekej dedine. Po prehliadke Vám bude hrať amatérska žilinská trampová skupina aj na Vaše želanie. V prípade Vášho záujmu  môžete vykonať prehliadku hradu Strečno za miestne vstupné.

Zatiaľ čo Vaše vozidlá budú vystavené v záhrade kaštieľa,  posádky si môžu vybrať:
  • zostať v záhrade a užívať si živý koncert swingu spolu s občerstvením
  • alebo sa zúčastniť spomínaného výletu
  • hodnotenie vozidiel vykonávajú diváci vhodením fazuliek do misky pred vozidlom

Časový harmonogram:
                        Prezentácia -  Kaštieľ Krasňany       od 08:00  - 9:30 hod.
                        Výstava historických vozidiel                09:30 – 15:00 hod.
                        Odchod autobusu na výlet                    10:30 hod.
                        Návrat autobusu do kaštieľa           cca 14:00 hod.
                        Vyhlásenie výsledkov, ceny                  14:30 hod.
                        Ukončenie výstavy                               15:30 hod.

Organizačný štáb:
hlavný garant - starosta obce Krasňany a poslanci OZ
hlavní organizátori - za KHV Žilina Vladimír Šolc, Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , 0904 215195,
                             za obec Ján Bielka 0905122148
komentuje Ing. Pavol Skála, všetko ostatné členovia KHV Žilina a občania obce Krasňany.

Prihlášky, propozície, informácie žiadajte a zasielajte na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. do 10.07.2017, uľahčíte nám tým podujatie.
Neprihláseným a neskoro príchodiacim nemusia byť poskytnuté všetky služby podujatia.
Počas podujatia možnosť objednať ubytovanie priamo v kaštieli na: http://kastielkrasnany.sk/
Mapa podujatia: https://mobec.sk/krasnany#base